Kroužková vazba

Ve Sprinter studiu vám zajistíme profesionální vzhled prezentačních materiálů vhodných zejména pro semináře, školení, přednášky a prezentace. Rádi vám poradíme s výběrem vhodného typu vazby.

Vazba diplomových prací i knih

Provádíme různé typy vazby – od jednoduchého vytvoření brožury a sešití kancelářskou sponkou, přes kroužkovou vazbu až po klasickou vazbu do tvrdých desek. Díky dlouhodobé spolupráci s Knihařstvím Rak vám zajistíme vždy dokonalý výsledek, ať už se jedná o bakalářskou či diplomovou práci, kalendář, firemní diáře či výtisk a vazbu vlastní knihy.

Typy vazby

Vybírat můžete z několika typů vazby. Nejdůležitějším parametrem je počet a síla listů. Dále se řeší, zda je cílem vazbu používat opakovaně či naopak dokumenty svázáním zafixovat. Pokud si nejste jisti s výběrem, rádi vám poradíme.

Kroužková vazba plastová

Kroužková vazba plastová

Je to nejrozšířenější druh vazby, který nabízí velice rychlou možnost svázání dokumentů od 6 do 50 mm. Do již svázané vazby je možné velice snadno vkládat nebo vyměňovat listy bez poškození plastového hřbetu. Tyto vazby se vyrábí do délky 297 mm tedy do delší strany A4.

Kroužková drátěná – nabízíme dva druhy této vazby

Tyto vazby jsou více mechanicky odolné a jednotlivé listy se dají otáčet o téměř 360 stupňů.

standardní drát na 21 otvorů

1. Standardní drát na 21 otvorů

Perforované otvory v papíru mají obdélníkový tvar (stejný tvar jako u plastové vazby), maximální délka vazby je 297 mm.

Dvojitý drát na 34 otvorů

2. Dvojitý drát na 34 otvorů

Perforované otvory v papíru mají čtvercový tvar, max. délka této drátěné vazby je 297 mm, ale na rozdíl od standardní drátěné vazby je možné nastavování délky vazby kombinací více drátků, takže lze vázat i delší dokumenty. Tuto vazbu doporučujeme na kalendáře, kdy dodáváme i závěsné očko i s výsekem pro otáčení listů.

U obou druhů drátěných vazeb je také možné vkládání nebo výměna listů, ale s použitím nového drátového hřbetu.

Hřebenová vazba

Hřebenová vazba

Tato vazba umožňuje vázat dokumenty silné až 25 mm. Systém perforace je s 10 otvory a s následným prostrčením 10 plastových ostnů, u kterých dojde k seříznutí dle tloušťky dokumentu a následnému zatavení jejich konců. Výhodou tohoto systému je nemožnost jeho rozebrání, proto se často používá k vázání smluv, auditů a právních dokumentů.

násuvná vazba

Násuvná vazba

Nejsnadnější varianta, jak svázat dokumenty, je nasunovací plastový hřbet v tloušťce 6 a 10 mm, délka lišty je 297 mm.

tepelná vazba

Tepelná vazba

Tuto vazbu vedeme ve formátu A4 s maximální sílou hřbetu 3mm. V tepelném vazači dojde k nahřátí speciálního gelu ve hřbetu vazby, který pak po opětovném vychladnutí a ztuhnutí fixuje dokumenty ve vazbě.

Od tisku až po vazbu

Ve Sprinter studiu vám zajistíme profesionální tisk i perfektní vazačské práce. Pro podrobné ceny nahlédněte do ceníku. V případě otázek nás neváhejte kontaktovat.