Laminace a technologie

Laminování je vhodné především k ochraně namáhaných tiskových materiálů před vlhkostí a znečištěním, např. důležité dokumenty a certifikáty, jídelní a nápojové lístky v restauracích a další. Sprinter studio je vybavené profesionálními stroji, proto se postaráme o laminaci běžných formátů do A4 i velkoformátových dokumentů.

Laminujeme pomocí dvou druhů technologií

Podle velikosti a způsobu ochrany dokumentu volíme ze tří druhů laminací.

Klasická tepelná laminace

Během této technologie projíždí laminovací kapsa laminovacím strojem pod určitou teplotou, kde tuhne a výsledkem je pak neprodyšně uzavřené pevné lamino, chránící dokument ze všech stran. Laminovací kapsy vedeme do formátu A3, v rozmezí od 80 do 250 micronů.

Rolová laminace za studena

Tímto způsobem je možné laminovat velké formáty do šíře 1000 mm, neomezené délky, kdy je samolepící ochranná folie nanášena přítlakem na laminovaný materiál (možné aplikovat až do síly 20 mm).

laminace

Tato technologie umožňuje jednostrannou ochranu veškerých velkoformátových tisků, posterů, map a dalších archů umístěných v interiérech a krátkodobě i v exteriérech. V nabídce máme rovněž matné i lesklé lamino, obojí v síle 100 micronů.

Rolová laminace za tepla - průmyslová bezokrajová laminace

Laminace vhodná především pro letáky, jídelní lístky, obálky knih. Standardně se laminují větší archy a po laminaci provádíme ořez na konečný formát. Není možné laminovat menší gramáž papíru než 120g, nedoporučuje se pro exteriérové použití. Laminace je ve variantě lesk nebo mat.

Co je dobré vědět?

Platí obecné pravidlo, že pro laminaci silnějších papírů doporučujeme použít tenčí lamino a při laminování papírů nižší gramáže naopak lamino silnější. Laminovací kapsy vedeme i v matném provedení, do formátu A3 a gramáže 100 micronů. V nabídce také máme jednostranně samolepící laminovací kapsy do formátu A3. Použití tohoto způsobu laminace je vhodné jak do interiéru, tak exteriéru.

Zajímá vás více? Podívejte se do ceníku nebo nás rovnou kontaktujte!